„Пиленце пее“ – 2014 г. – Финален кръг (гр. София)


Публикация

„Пиленце пее“ – 2014 г. – Финален кръг (гр. София)

От admin2 Няма коментари

Пиленце пее - 2014 г. (гр София)Пиленце пее - 2014
Уважаеми кoлеги, скъпи певци, музиканти, танцьори, каним ви да участвате в Заключителния етап на Националния музикален и танцов конкурс „ПИЛЕНЦЕ ПЕЕ – 2014”, който ще се проведе на 22 и 23 Ноември 2014г. в гр. София. Конкурсът има за цел да съхрани, обогати и разпространи Българският фолклор, който няма аналог в света, затова е „Осмото чудо на Земята”.

Нека с общи усилия да опазим „Златото” на България. „Пиленце пее -2014” дава големият шанс на талантливите и амбициозни изпълнители да стъпят на авторитетна сцена и да заявят пред всички, че могат, знаят и въздействат, като им се дава шанс да се борят за Голямата награда “ Златна звезда“, много материални и парични награди, както и Почетната едногодишна стипендия, която ще се връчи за първи път с името на великата певица Надка Караджова. Много медии ще отразят това тяхно представяне и документират награждаването им.

Спонсори на конкурс „Пиленце пее“ – 2014 г.

Хотел Geneva - спонсор на конкурс Пиленце пее 2014 Лого Tipchenica - спонсор на конкурс Пиленце пее 2014 Лого Хотел Шипка - спонсор на конкурс Пиленце пее 2014

БЮЛЕТИН НА НАГРАДИТЕ

на Националния музикален и танцов конкурс

Пиленце пее 2014”- 23.11.2014г. гр. София

ЕДНОГОДИШНИ СТИПЕНДИИ

• Ирена Даниелова Йорданова ,р-л Кристина Димитрова, НУИ „Проф. Веселин Стоянов”, гр. Русе
• Славчо Благоев Петрунов – р-л Димана и Боян Боянови, НЧ „Миньор-2006” гр. Бобов дол
• Аделина Стоилова – СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София
• Гергана Димитрова Василева –СОУ „Добри Чинтулов”, гр. Бургас, р-л Цветелина Стойчева
• Група за автентичен фолклор „ГОРДОСТТА НА СРЕДИЩЕ” при ПГМСС „Никола Вапцаров”, с. Средище, Общ. Силистра, р-ли Александър Ковачев и Стоян Дечев
• Дияна Чаушева – гр. Самоков
• Стоян Йорданов Чалгънов
• Петя Василева Димитрова , НЧ „Хр. Ботев”, гр. Ботевград, р-л Стоян Димитров
ГОЛЯМАТА НАГРАДА на Конкурса
ДЮФА „Бобов дол”, р-ли Димана и Боян Боянови, НЧ „Миньор-2006” гр. Бобов дол

ЗЛАТНА СТАТУЕТКА

• Фолклорна формация „Гласовете на Орфей”- малки и големи, ОДК-гр. Пазарджик, р-л Георги Иванов
• Ансамбъл „ЛЮЛИН”- гр. София
• Лилия Стоянова – НЧ „Надка Караджова”, гр. София
• Формация за автентичен фолклор „КУКЛИЦИ”, към Общински детски комплекс , гр. Пловдив
• Народен хор към ДЮФА „ГРАОВЧЕ” – ОДК, гр. Перник
• Анна Асенова Нацкова – СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София

ЗЛАТЕН МЕДАЛ

• Фолклорен танцов Ансамбъл „СРЕДНОГОРИЕ”, гр. Златица, р-л Сабина Илиева
• Фолклорна формация „ДИЛЯНКА „ – НЧ „Съзнание ”, гр. Луковит, р-л Теодора Соколова
• Фолклорен певчески състав „ЛЮЛИНЦИ”, Културен център „Люлин”, гр. София, р-л Виктория
• Фолклорна формация „КИТКА”, Гр. София, 40 СОУ „Луи Пастьор”, р-л Маргарита Чорбаджийска
• Божидар Павлов Христов – НМУ „Л. Пипков”, гр. София, р-л Бисер Соколов
• Елиза Огнянова
• Валентина Русимова, НЧ”Искра”, гр. Перник
• Маргарита Зарева, НЧ”Искра”, гр. Перник
• Данаил Димитров Делев – НЧ „Н. Хайтов 1936”, гр. София, р-л Лили Ангелова
• Божидара Руменова Николова – НЧ „Искра 1960”, гр. Перник, р-л Валери Цветков
• Деян Георгиев Ботев – НЧ „Искра 1960”, гр. Перник, р-л Валери Цветков
• Ива Котева – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София, р-л д-р Бинка Добрева
• Петя Пепова Михайлова – НМУ „Л. Пипков”,гр. София, р-л Светла Цветкова
• Александрина Иванова – НМУ „Л. Пипков”,гр. София, р-л Светла Цветкова
• Зорница Стайкова Чавгова – НЧ „Васил Лавски 1861”, гр. Карлово, р-л Велина Иванова
• Камерна група „Тамбури” – р-л Димана и Боян Боянови, НЧ „Миньор-2006” гр. Бобов дол
• Група за Автентичен фолклор – р-л Павлинка Маринова, НЧ „Хр. Ботев 1907”, с. Мараш, Общ. Шумен
• Георги Гавраилов Иванов – р-л Луко Тодоров Буров, ОбЦРД, гр. Стамболийски
• Соня Емилова Ковачка – НХГ „Св.св.Кирил и Методий”, гр Благоевград, р-л Марияна Ангелова
• Мария Валериева Георгиева – р-л Димана и Боян Боянови, НЧ „Миньор-2006” гр. Бобов дол
• Райна Василева – СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София
• Божидара Владиславова Джибарова – Център по изкуствата, гр. Благоевград
• Матея Павлинова Димитрова – ОУ „Г. Бенковски”, с. Черни вит, Общ. Тетевен
• Виолета Павлинова Димитрова – р-л Донка Цветкова, НУИ „П. Пипков”, гр. Плевен
• Вокална група „СОЛЕЙ” – НЧ „Слънце”, р-л Вероника Христова, гр. Ихтиман
• Стилияна Георгиева Алексиева – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София, р-л Стоименка Недялкова
• Женски народен хор „Росна китка” – р-л Георги Петров, НЧ „Развитие -1884”, с. Поликраище, Общ. Горна Оряховица
• Александра Николова Гулева – р-л Луко Тодоров Буров, ОбЦРД, гр. Стамболийски
• Александър Георгиев Маринов – р-л Ас. Тончо Тонев, АМТИИ, гр. Пловдив
• ДУЕТ Виолета Костадинова и Аделина Стоилова – СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София
• Виляна Димитрова Иванова – СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София
• Народен хор „ЗЛАТОЛИРА”, р-л Мария Лешкова, НЧ „Христо Смирненски 1889”, гр Златица,
• Филип Янков Синапов – НУФИ „Широка лъка”, с. Широка лъка, Обл. Смолян
• Огнян Красимиров Стоилков- НХГ „Св.св. Кирил и Методий”,гр. Благоевград, р-л Мая Чакова
• Цвета Бойкова Страхилова – ДЮФА „ГРАОВЧЕ” – ОДК, гр. Перник НЧ „Искра”, гр. Перник, р-л Валери Цветков
• Цонка Нанова Манолова – гр. Пловдив
• Магдалена Стойчева Найденова -144 СОУ „Народни будители”, гр. София, р-л д-р Бинка Добрева

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ

• Кристиян Красимиров Митков -144 СОУ „Народни будители”, гр. София, р-л Илиян Михов
• Даниел Симеонов Цветанов – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София, р-л Илиян Михов
• Виктория Димитрова Мирина – ЮЗУ „Неофит Рилски”, гр. Благоевград, р-л – Д-р Бинка Добрева
• Павлинка Маринова – НЧ „Хр. Ботев 1907”, с. Мараш, Общ. Шумен
• ДУЕТ Огнян Стоилов и Марио Тодорски – НХГ „Св.св. Кирил и Методий”,гр. Благоевград, р-л Мая Чакова
• Полина Порумова – ЮЗУ „Неофит Рилски”, гр. Благоевград, р-л Д-р Бинка Добрева
• Таня Юриева Георгиева – НУФИ „Ф.Кутев”, гр. Котел, р-л Сашка Ченкова
• Ивет Бойкова Николова – НЧ „Миньор 2006”, гр. Бобов дол, р-л Боян Боянови
• Станислав Робертинов Радославов – НЧ „Н.Й.Вапцаров1908”, гр. Червен бряг, р-л Иван Цветков
• Илина Руменова Григорова – НУФИ „Ф.Кутев”, гр. Котел, р-л Сашка Ченкова
• ТРИО Ангелина Георгиева, Михаела Гицова, Виктор Кирилов – 34 ОУ „Стою Шишков”, гр. София, р-л Любов Карагитлиева
• Танцов състав „ВЕТЕРАНИ” – р -л Камелия Иванова, с.Душанци, Общ. Пирдоп
• Стефка Пенева – гр. София
• Даниел Симеонов Цветанов-144 СОУ „Народни будители”, гр. София, р-л Илиян Михов
• Райка Красимирова Панайотова , НУИ „Проф. Веселин Стоянов”, гр. Русе, р-л Румяна Русева
• Танцов клуб „Троп енд дъ денс”- р-л Добрин Василев, гр. Карлово
• Виолета Костадинова- СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София
• Наталия Кръстева- СУ „Кл. Охридски”, ФНПП, Катедра „Музика”, гр. София Иван Владимиров
• ДФГ“ Джумайчета” – р-л Иван Кацарски, НЧ „Н. Вапцаров 1886”, гр. Благоевград
• Марио Красимиров Тодорски – НХГ „Св.св. Кирил и Методий”,гр. Благоевград, р-л Мая Чакова
• Мартин Петров Златарски – Център по изкуствата, гр. Благоевград, р-л Веселинка Боянова
• Петя Емилова Савова – НЧ „Искра’, гр. Перник, р-л Валери Цветков

БРОНЗОВ МЕДАЛ

• Детски танцов състав „СВЕТЛИНА” – р-л Камелия Иванова,с.Душанци, Общ. Пирдоп
• Фолклорен клуб „АХ, ХОРЦА” – р-л Велислав Малджиев, гр. София
• Кристина Кирилова Минева – НМУ „Л. Пипков”,гр. София, р-л Биляна Соколова
• Виктория Евгениева Здравкова – НМУ „Л. Пипков”,гр. София, р-л Биляна Соколова
• Галина Бисерова Боянова – НМУ „Л. Пипков”,гр. София, р-л Биляна Соколова
• Деница Христова Керефейна- ПГТ, гр. Самоков, р-л Бинка Добрева
• Школа за народни танци „Пъстра китка”, р-л Цветелина Маркова, гр. Банкя
• Иванина Петкова Иванова – НЧ „Хр. Ботев ”, гр. Ботевград, р-л Стоян Димитров
• Цвета Георгиева Цонева- гр. София
• Виктория Валериева Миткова – ОК Дворец на Културата , гр. Перник, р-л Венцислав Андонов

Безплатен детски лагер в гр. Поморие през м. Юни

• МАТЕЙ БОЖИДАРОВ ДИМИТРОВ – 144 СОУ „Народни будители”, гр. София, арт школа „Орхидея”, гр. Карлово и г-жа Кунка Бакалова